شرکت بنز با تولیدکننده لنت ترمز روا قرارداد یک ساله امضا نمود

هنگام ترمزگیری چه اتفاقی برای لنت ها می افتد؟

قبلاً در مورد ترمز در زمینه دیسک های ترمز نوشته ایم. از آنجایی که ما در مورد آجر صحبت می کنیم، ارزش افزودن چند کلمه دیگر را دارد.

ما قبلاً می دانیم که هنگام ترمزگیری لنت ها روی دیسک ها فشرده می شوند. اصطکاک ایجاد شده پس از آن باعث افزایش شدید دما می شود حتی تا بیش از 500 درجه سانتیگراد.

بنابراین هر دو دیسک و لنت ترمز روا باید بسیار بادوام باشند. با این حال، یک مشکل پیش می آید. لنت سنگین لنتی با روکش سخت است – لنتی که هنگام ترمزگیری صدای زیادی ایجاد می کند.

هیچ کس ترمزهای پر سر و صدا را دوست ندارد ، اما لنت های نرمی که بی صدا کار می کنند چندان بادوام نیستند.

یافتن میانگین طلایی بین دوام و عملکرد، وظیفه ای است که تمام تولیدکنندگان لنت ترمز هنگام ایجاد ترکیبات جدید که از آن آسترها ساخته می شود، با آن مواجه می شوند.

 

در فرآیند ترمز، فقط دما مهم نیست. همچنین مهم است که در هنگام تماس با دیسک ترمز، پوشش روی لنت از بین برود. این بدان معنی است که چیزی باید با سطح آن در جریان باشد.

به شماره گیری “فشرده” نمی شود. تبدیل به گرد و غبار می شود که مقادیر آن می تواند قابل توجه و برای محیط زیست مشکل ساز باشد.

در گذشته آجرها حاوی مواد مضری مانند جیوه و سرب و حتی آزبست بودند. امروزه به سختی از آنها استفاده می شود. فقط آجرهای ارزان قیمت، به ویژه با منشأ نامشخص، از مقادیر بیشتری از مواد نامطلوب استفاده می کنند.

اگر به طبیعت اهمیت می‌دهیم (و باید!)، بیایید پدهایی با علامت ECE R-90 انتخاب کنیم، یعنی آنهایی که استانداردهای خاصی را برآورده می‌کنند از جمله استانداردهای محیطی.لنت ها به طور متوسط ​​برای 20-40 هزار به خوبی خدمت می کنند.

کیلومتر با این حال، این یک قانون نیست: خیلی به ترکیب اصطکاک، سبک رانندگی و حتی محیطی که در آن رانندگی می کنیم بستگی دارد (مثلاً زمین شهری باعث ترمز مکرر می شود و باعث ساییدگی سریع تر آستر می شود).

پس گفته نمی شود که در هر 20000 کیلومتر یک مجموعه لنت را تعویض کنیم . کیلومتر است، اما مطمئناً پس از رانندگی در چنین مسافتی ارزش بررسی آنها را دارد. به عنوان یک قانون کلی، عمر لنت ها باید نصف عمر دیسک ها باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.