روسیه مدعی بزرگترین تولیدکننده روفرشی اکلیلی در جهان

روفرشی ها و کف پوش ها همچون انواع روفرشی اکلیلی از جمله مهم ترین نکات زیبایی شناختی و اولیه دکوری هستند که در هنگام مبلمان آپارتمان به آن اهمیت می دهیم و انواع، طرح ها و رنگ های زیادی از آن ها موجود است و متریال های ساخته شده از آن ها برخلاف گذشته بسیار متفاوت بوده است.

روفرشی پارچه ای است که اغلب به شکل مستطیل، مربع، دایره یا بیضی ارائه می شود و اندازه آنها می تواند نسبتاً کوچک باشد یا به طور کلی برخی از اشکال کاملا خلاقانه هستند و دارای لبه هایی به شکل گوش ماهی، نیم دایره، زیگزاگ، موج هستند.

روفرشی ها دارای طیف و شکل متفاوتی هستند، بنابراین می توانید با انتخاب یکی از مناطق (بازی، خواب، کار) کل کف را بپوشانید یا مناطق خاصی را برجسته کنید.

مواد اولیه برای ساخت روفرشی متنوع بوده و به سه نوع الیاف تقسیم می شود:

  • طبیعی (پنبه، پشم، ابریشم)؛
  • مصنوعی (پلی استر، میکروفیبر، ویسکوز، اکریلیک، مخمل مخملی)؛
  • مخلوط (پنبه با اکریلیک، پشم، اکریلیک، و غیره).

روفرشی اکلیلی

علاوه بر مواد اولیه در تولید جوت و مو هر نوع ماده اولیه دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود است که دوام و کیفیت کاربردی هر روفرشی به آن بستگی دارد:

  • مواد طبیعی: الیاف طبیعی مورد استفاده در تولید عمدتاً مواد اولیه ضد حساسیت هستند و آنها برای سلامتی مضر نیستند، از لمس خوشایند هستند، جامد به نظر می رسند، اما بسیار گران هستند و در اکثر مدل ها غیر عملی هستند.
  • امروزه این روفرشی ها جای خود را به نمونه های مصنوعی می دهد.
  • مواد مصنوعی: مواد اولیه ارزان قیمت برای تولید روفرشی هستند، احساس دوام، اثربخشی دارند و از نظر خصوصیات خارجی از همتایان طبیعی خود کم‌تر نیستند، اگرچه فوراً در برابر نور خورشید محو می‌شوند.
  • مواد خام مخلوط: تعادل کیفیت و دوام، ترکیبی از بهترین خواص مواد طبیعی و الیاف مصنوعی. محصولات ساخته شده از مواد ترکیبی مقرون به صرفه، عمر مفید و مقاوم در برابر سایش هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.